MU, PU, turnaje, výsledky...

18.6.  Turnaj v krásném prostředí v Újezdu u Přelouče.

V neděli jsme absolvovali další turnaj, tentokráte v krásném prostředí nedaleko přelouče.

Nominace : Dominik Zíma, Jiří Biško, Jiří Svoboda, Štěpán Kroupa, Šimon Soukup, Lukáš Blecha, Marek Páv, Jakub Hovorka, David Kožíšek, Matěj Vokněr.

Na tomto turnaji jsme se prezentovali výbornou agresivní hrou, až na jeden zápas který jsme nezvládli ve svých hlavách a nesmyslně ho vypustili, musím kluky jen a jen chválit. Po součtu bodů a skóre po dvou skupinách jsme obsadili konečné páté místo. Chybělo jen kousíček a opět nám mohla cinkat na krku medaile. Musím pochválit tento skvěle organizovaný turnaj a rádi se sem zase vrátíme.

J.B.

17.6.  Turnaj v Neratovicích

Nominace : Dominik Paula, Matěj Vokněr, Petr Pátek, Matěj Polanecký, Honza Gráf, Oliver Kakara, Štěpán Michalák, Matyáš Novotný

Na tomto turnaji se střídali lepší okamžiky s horšímy. Dva z nominovaných hráčů hráli úplně poprvé soutěžní utkání, ale musím říci, že nezklamali, naopak vstřelili i nějaký ten gól. Na tomto turnaji bych vyzdvihl výkony některých hráčů : Dominik Paula, který zaskakoval v bráně a musím říci, že zachytal výborně a ještě vstřelil gól. Petr Pátek odbránil co mohl a statečně se pral o každý míč. Matěj Polanecký, poslední a nejlepší nakonec, skvěle Matěji a jen tak dál!!!

Poslední jsme neskončili, takže spokojenost a budeme se jen zlepšovat!!!

J.B.

10.6. Krásný turnaj v Pečkách

Nominace : Jiří Svoboda, Jiří Biško, Štěpán Kroupa, David Kožíšek, Dominik Blecha, Daniel Vopálka,Lukáš Blecha, Jakub Hovorka, Šimon Soukup, Matěj Vokněr.

V základní skupině jsme se potkali s týmy, které jsme podle mého názoru měli přehrát, ale skutečnost byla bohužel jiná. Z těchto pěti utkání jsme odehráli dvě utkání podle mých představ a byla z toho jedna pro nás smolná remíza a jedno přesvědčivé a zcela zasloužené vítězství nad týmem z Ustí nad Labem, který celý turnaj vyhrál.

Po odehrání skupin jsme sehráli ještě tři utkání o umístění. Všechny tři utkání jsme zaslouženě vyhráli.

Nakonec to stačilo jen na 9 místo.

Nejlepší hráč týmu Dominik Zíma.

J.B.

V sobotu 27.5. jsme se za krásného počasí zúčastnili turnaje Jiřího Maška v Horkách nad Jizerou.

Nominace: Vopálka, Vokněr, Polanecký, Páv, Blecha, Novotný, Michalák, Pátek

V prvních dvou zápasech nám chvíli trvalo než jsme se probudili a svými naivními chybami jsme soupeři vždy darovali branky. Na klukách se mě v těchto zápasech líbilo, že to nevzdali a bojovali až do konce. Hlavně v zápase proti proti Čelákovicím, kdy jsme prohrávali 0-3 a v posledních minutách jsme dokázali zápas otočit. Bohužel to byla naše poslední výhra na turnaji. S mladou Boleslaví jsme se drželi velice dlouho remízový stav a dokonce jsme měli brankové možnosti, kdy Mates Vokněr netrefil z půlky prázdnou bránu soupeře a Matyáš z malého vápna poslal balon pánubohu do oken. Branky jsme obdrželi až v posledních 4 minutách. Zápas s Xaverovem jsme totálně odevzdali, kdy se nechtělo nikomu běhat a nechali jsme Dana v brance na pospas útočníkům Xaverova, kteří z nás udělali trhací kalendář. Nutno podotknout, že Xaverov celí turnaj vyhrál a ve finále si namazal na chleba Mladou Boleslav 7-1. Zápas s Meteorem byl podobný zápasu s Xaverovem, ale kluci už alespoň bojovali. Poslední zápas s Brandýsem byl celkem vyrovnaný, ale soupeř na rozdíl od nás proměňoval příležitosti. V zápase o umístění jsme opět nedokázali proměnit své šance a skončili jsme na 12. místě ze 14 účastníků.

Dan nás v posledních zápasech podržel jen to chce zlepšit rozehrávku. Věřím, že chyb bude stále ubývat, jen se nebát. Matěj s Markem musí udržet koncentraci po celý zápas a bude to výborné. Pokud se věnovali hře a bavilo je to podávali výborné výkony. Nebojí se  obejít hráče a nahrát. Lukáš dobrý, ale umí lépe. Matyáš první dva zápasy výborný, pak už se tolik neprosazoval, ale jeden z mála hráčů, který se dokázal dostávat do šancí. Štěpán technika dobrá jenom to chce zrychlit a hrát víc dopředu. Petr bojovný výkon jen to chce zlepšit práci s balonem.

Kladně hodnotím hru s balonem a bojovnost a že se kluci snaží i když se jim nedaří. Nebát se něco vymyslet, obejít hráče i za cenu ztrát balonu.

Nejlepší hráč týmu Mates Vokněr.

FK Kolín – Slavia Radonice 3-4 (Pátek, Polanecký, Blecha)

FK Kolín – Čelákovice 4-3 (Novotný 3x, Vokněr)

FK Kolín –  FK Mladá Boleslav červení 0-5

FK Kolín – Xaverov 0-11

FK Kolín – Meteor Praha B 1-8 (Vokněr)

FK Kolín – Brandýs-Boleslav 0-4

0 11. místo

FK Kolín – Benátky nad Jizerou 0-2

1.) Xaverov černí,2.) M.Boleslav bílá, 3.) Xaverov červení……….11.) Benátky n.J., 12.) FK Kolín, 13.) Radonice, 14.) Milovice

JV

21.5.2017 Tři body vezeme z Radimi

Opět za krásného počasí jsme vyjeli do Radimi. V utkání jsme byli po celou dobu fotbalovější a lepší. Akorát nám v první čtvrtině trošku trvalo než si kluci srovnali střeleckou mušku, protože těch neproměněných šancí bylo hodně a tudíž jsme v ní prohráli 1:0. O přestávce jsme si řekli že budeme pokračovat stejně a ještě přidáme na důrazu před brankou domácích. Kluci od této druhé čtvrtiny předváděli pěkný bojovný a i fotbalový zápas. Nakonec jsme proti starším klukům v Radimi zcela zaslouženě vyhráli 11:8. Zápas byl i hodně tvrdý, z naší strany absolutně v rámci pravidel ale bohužel na straně domácích, byla na hráčích vidět flustrovanost z blížící se prohry a zvláště jeden nejmenovaný hráč domácích předvedl tři možná čtyři zákroky, které do fairplay hry rozhodně nepatří. Trochu bych vyčetl i trenéru domácího celku, který tuto situaci přehlédl bez povšimnutí a hráče nechal dále ve hře pokračovat. Za zápas klukům patří veliké poděkování a je vidět, že už se nebojíme ani o dvě hlavy větších protihráčů.

J.B. 

 

Turnaj 13.5.2017 v Radonicích

Zápasy ve skupině:

FK Kolín – Xaverov 0-10

FK Kolín – TJ Liblice 2-3 (Svoboda, Vokněr)

FK Kolín – Slavia Radonice B 1-3 (Vokněr)

FK Kolín – TJ Junior Praha 0-6

FK Kolín – FK Admira Praha 0-4

Zápasy o umístění

FK Kolín – SK Zeleneč 2009 2-0 (Kožíšek, Svoboda)

FK Kolín – Sokol Dolní Počernice B 2-0 (Kožíšek, Vokněr)

 V sobotu jsme se zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje ročníku 2008 v Radonicích. Kromě zápasů proti starším klukům jsme se museli popasovat s herním systémem 5+1.

Kromě zápasu s Xaverovem, kdy kluci tradičně ještě spali, předváděli v zápasech ve skupině kvalitní a bojovné výkony proti starším klukům. Škoda zápasů proti Liblicím a Radonicím, kdy jsme si vypracovali plno brankových šancí, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit. V zápasech o umístění jsme hráli proti stejně starým klukům, kde jsme soupeře už přehrávali, ale bohužel jsme opět plno šancí neproměnili. Ve skupině o umístění jsme oba zápasy vyhráli a obsadili jsme konečné 16. místo.

Líbilo se mi, že kluci žádný zápas nevzdávali a bojovali až do konce. Velká pochvala všem.

JV

10.5.2017 Krásný slunečný den vyšperkovaný super výkonem.

Kdo se přišel podívat na naše utkání proti FK Kolín (2008) určitě nelitoval.

Přesně takhle si představuji naší hru, aktivní, důrazné a hlavně neunavné napadání, sklízelo svoje ovoce i s o rok staršími borci.

I když kluci byli při střídání vždy ůplně vyšťavení, tak za tři minutky když opět nastupovali znovu makali na 200%.

Dřeli jeden za druhého a po závěrečném hvizdu rozhodčího, propukla obrovská radost z výhry 15:13.

Doufám, že závěrečnou děkovačku rodičům budeme opakovat co nejvíce.

J.B.

10.4.2017 Poprvé po zimě jsme se představili na domácím trávníku.

Druhý mistrovský zápas jara jsme odehráli před domácím publikem a bylo se na co dívat, diváci viděli celkem 28 branek.

V pondělním krásném počasí jsme u nás v areálu přivítali hosty z Českého Brodu. Hosté k nám přijeli se stejně starými hráči jako je náš tým tedy roč. 2009 a protože tam s tímto ročníkem mají trošku problém byli doplněny o tři hráče roč. 2010. Od začátku do konce jsme ve hře dominovali a nebýt čtyř zaváhání odehráli jsme zápas s čistým kontem. Ve hře byli k vidění skvělé individuální ale i týmové výkony. Při hře jsme měli prostor k nacvičení rohů a autů, kterých jsme měli spoustu. V zápase jsme nakonec vyhráli 24:4. Myslím, že kdo se přišel na naše vycházející hvězdičky podívat nelitoval a v krásném slunečném počasí si zápas užil.

J.B.

5.4.2017 První mistovské utkání po zimě.

Po zimní přestávce jsme jeli k prvnímu mistrovskému utkání do Velimi. Na krásném hřišti, který ve Velimi mají jsme odehráli velmi povedený zápas.V zápase jsme měli tři čtveřice které jsme střídali. A musím s velikou radostí říci, že všechny naše čtyřky hráli s velikou chutí a o 7 branek, které jsme vsřelili se podělili. Nakonec jsme zaslouženě zvítězili 7:5.

Jsem hrozně rád, že se začínají rozehrávat i kluci, kterým to na podzim ještě tolik nešlo, ale to je přesně to o čem jsem přesvědčený celou dobu, že i těm teď o trochu slabším musíme dát čas a oni se postupně tréninkem budou zlepšovat a zlepšovat. Tímto děkuji rodičům za trpělivost.

J.B.

8.1.2017  Z turnaje pro U9 si vezeme bronz.

Na první turnaj v novém roce jsme jeli do Kostelce nad Černými Lesy. Utkali jsme se zde se soupeři ročníku 2008.

Je vidět, že kluci si už zvykají na tyto starší protihráče a čím dál tím více se jim vyrovnávají a někdy i přehrávají.

Před začátkem turnaje jsem měl trošku strach o naše učinkování na tomto turnaji, protože už od pátku jsem sčítal omluvenky, z důvodů onemocnění. Nakonec jsme absolvovali turnaj v počtu 6 hráčů. Ale kluci všechny zápasy odmakali na 150 % a zcela zaslouženě brali bronz.

Každý z nich si po vyhlášení nesl hrdě bronzovou medaili a Jirka Biško ještě navíc cenu za nejlepšího hráče týmu.

Gratulace k výkonu a nasazení v každém zápase.

Sestava : Zíma, Biško, Pátek, Kroupa, Blecha, Kožíšek.

Střelci : Biško 2x, Kroupa 1x, Blecha 1x, Zíma 1x.

J.B.

18.12.2016 Neoblíbená bramborová medaile

V neděli dopoledne jsme se vydali na turnaj do Říčan pro ročník 2008.

Jeli jsme tam s velkou neznámou, nevěděli jsme jak budou naši mladší a menší kluci schopni konkurovat o rok starším a tudíž i vyspělejším hráčům.

A musím s velikou radostí konstatovat, že jsme s naší bojovností a zarputilostí, byli naším konkurentům více než vyrovnaným soupeřem.

Ve skupině jsme po bojích skončili na druhém postupovém místě.

V následných dvou utkáních jsme si vybrali trošku fotbalové smůly a stačilo to na neoblíbenou bramboru.

Na tomto turnaji jsme se přesvědčili, že jsme schopni hrát vyrovnané utkání s kluky ročníku 2008.

Hrozně mě potěšilo, že po odehrání naší skupiny, se na naše utkání chodil dívat trenér nakonec vítězného týmu Admira, líbila se mu naše zarputilost a výsledná hra.

Také mě potěšila reakce pořadatele turnaje, který mi totéž sdělil po skončení turnaje.

Velká pochvala.

Sestava : Paula, Kroupa, Soukup, Vokněr, Biško, Svoboda Jirka, Svoboda Honza, Blecha, Páv, Hovorka

Bronz v Černošicích

Na kvalitně obsazený odpolední turnaj do Černošic jsme jeli s přáním hrát rychlý, útočný a agresivní fotbal.

První zápas jsme si zvykali na velkou halu. (musím podotknou, že krásnou).

V dalších zápasech už jsme hráli náš agresivní fotbal s vysokým napadáním, a s hrou na tři útočníky a jednoho obránce, jsme toho soupeřům moc nedovolili.

Je pravda, že nějaké góly jsme i dostávali ale to nám až tolik nevadí.

V posledním našem utkání na turnaji jsme se potkali se Slavií a musím říct, že jsme se do našich sešívaných soupeřů pustili nebojácně a zaslouženě jsme vyhráli 2.0.

Po součtu bodů jsme skončili na krásném 3 místě a získali jsme bronzové medaile.

Velká gratulace patří všem zůčastněným, jen tak dál!!!!

Sestava: Zíma, Biško, Svoboda Jirka, Kroupa, Blecha, Michalák, Pátek, Tvrdík

J.B.

Hodnocení po odehrané (půlsezóně)

Podzimní část sezóny je za námi.

Tato pasáž sezóny byla ve znamení, zvykat si na hru proti starším a silově vyspělejším klukům. Myslím, že jsme se s tím až na pár výjímek poprali statečně a v některých zápasech jsme byli i fotbalovější, což mě strašně těší. Postupem času se nám bude zvětšovat herní praxe a věřím, že většinu zápasů budeme schopni i starším klukům konkurovat a třeba je i porážet.

Máme v týmu celkem 21 hráčů a od posledního tréninku i jednu hráčku!!!!!

Tolik kluků a holek v jednom ročníku je super, když se všichni sejdeme a z nějakého důvodu může jenom jeden trenér tak to je mazec. A i proto jsem hrozně rád, že se sami nabídli dva tatínkové s možností pomoci s tréninky popřípadě zápasy, Děkuji moc.

V zimě budeme mít tréniky hodinu kvůli halám, ale od jara natáhneme tréninky na hodinu a půl, hodinku na cvičení a půl hodiny na hraní. V tomto věku je hrozně důležité hrát hrát a hrát!!

Na závěr bych chtěl poděkovat Honzovi za spolupráci.

A klukům za pracovitost a touhu se zlepšovat.

Jiří Biško

24.10.2016

Poslední mistrovské utkání letošního roku se obzvlášť povedlo. Z kluků jsem měl obrovskou radost a viděl jsem na nich velikánskou chuť zvítězit i když se to nakonec o kousek nepovedlo. Hrálo se opět proti starším klukům tentokráte z Radimi a moc jsme jim toho nedovolili, akorát na tvrdé střely z dálky jsme neměli recept. Ale v kombinační hře jsme byli určitě lepší a s dnešním výkonem jsem byl spokojen.

J.B.

19.10.2016

Dnes jsme sehráli dvě utkání jedno proti FK Kolín (2008) a druhé proti FK Kolín (2010).

Proti starším klukům jsme odehráli velice kvalitní utkání. Hrálo se rychle a důrazně.

Velmi dobrý výkon odehráli všichni kluci, kteří se do utkání zapojili a úplně nejvíce se zápas povedl Jirkovi Svobodovi, který skvěle zůžitkoval práci celého týmu a vstřelil parádních 5 gólů.

V druhém utkání jsme se naopak utkali s hráči o rok mladšími. I když jsme zápas vyhráli, tak se nám nedařilo kombinovat a hra od nás nebyla dobrá.

Někteří kluci musí začít lépe pracovat, jinak se nebudou zlepšovat a ti ostatní se jim budou pomalu ale jistě zdalovat.

J.B.

15.10.2016 Zápas v Pečkách

V Pečkách jsme odehráli vyrovnané utkání kde padalo docela dost gólů do obou branek.

Některým hráčům se zápas skvěle vydařil například : David (Kožíšek) zahrál výborně a potvrdil to i třemi góly, je vidět, že se po nemoci vrací opět ke skvělé hře.

Další který zahrál vydařené utkání byl Mates (Vokněr), výborně obcházel protihráče a i když se mu nepodařilo vstřelit gól byl obrovským přínosem v utkání.

Třetí kdo záhrál dobře a gólově zužitkoval práci týmu byl Jirka (Svoboda), který vsřelil tři góly.

Ale chválím všechny musíme dál bojovat.

J.B.

10.10.2016 Zápas proti našim starším kamarádům FK Kolín (2008)

Do zápasu jsme zapojili všechny hráče co jsme měli k dispozici, takže jsme střídali čtyři čtveřice.

Všichni kluci hráli se zaujetím a snažili jsme se to co nejvíce starším protivníkům znepříjemnit.

Pochvalu zaslouží všichni hráči za bojovnost a nasazení.

J.B.

3.10.2016 Přivítali jsme Český Brod A (2008)

V tomto utkání byli hráči Českého Brodu o rok starší a asi o dvě hlavy vyšší, takže nás přetlačili silou.

V zápase se nejvíce blískl Lukáš Blecha, který dal 4 góly a spolu s ním odehrál výborné utkání Šimon Soukup, který rovněž vstřelil gól.

Nic se neděje a pokračujeme dál. Hurá na další utkání kde máme Kolínské A (2008).

J.B.

29.9.2016 V Zásmukách jsme se dlouho rozjížděli

V dalším kole mistrovských utkání jsme jeli do Zásmuk.

V prvních dvou čtvrtinách jsme byli zaskočení a nedostávali jsme se moc do hry, a proto jsme zaslouženě prohrávali.

Ve třetí čtvrtině jsme hru vyrovnali a v ní jsme remizovali.

Kluci zjistili, že i proti starším a vyspělejším klukům můžou hrát fotbal a podle toho vypadala poslední čtvrtina, kterou jsme vyhráli 5:1!!!!!!

Musíme dál pokračovat jako jsme tento zápas končili a bude to super, i rodiče začali fandit a udělali klukům pěknou atmosféru.

J.B.

19.9.2016 Prohra po velmi dobrém výkonu

K dalšímu mistrovskému utkání přijeli hráči z Velkého Oseka.

Bohužel soupeř měl 3 hráče o ročník starší a to asi rozhodlo, v tomto věku je každý rok hrozně znát.

Naši kluci ale bojovali statečně a to i s o hlavu většími protihráči.

Dali jsme 5 pěkných gólů po vypracovaných akcích.

Na klukách je vidět zápas od zápasu zlepšení a těší mě zaujetí do hry, takhle budeme dál pokračovat a věřím, že na vánoce už budeme s o rok staršímy kluky hrát vyrovnané partie.

J.B.

16.9.2016 Druhé mistrovské utkání již vítězně.

V druhém kole mistrovských zápasů jsme jeli do Českého Brodu a utkali jsme se se stejně starými kluky.

Hrálo se na dvou hřištích, tudíž jsme zapojili všechny hráče co máme k dispozici.

Na obou hřištích jsme přesvědčivě vyhráli a v zápase jsme byli lepší a bojovnější.

Po skončení zápasu konečně mohl zaznít vítězný pokřik, jen tak dál kluci.

J.B.

5.9.2016 První mistrovské utkání.

Do prvního mistrovského utkání jsme šli s velkou neznámou, poprvé jsme hráli proti starším klukům a nebylo to nejhorší.

Chyběl nám trošku větší důraz ale to natrénujeme. Poprvé k utkání nastoupil i náš brankář a bylo to trošku vidět ale potenciál v sobě má a budeme na tom pracovat. Ostudu jsme neudělali.

J.B.

27.4.2016  Přátelské utkání v Kolíně s Velimí

Tentokrát jsem na zápas vzal jen 9 hráčů, kvůli častému střídání a aby kluci nevypadli z tempa.

Nominovaní hráči: Marek Páv, Štěpán Kroupa, David Kožíšek, Jiří Biško, Jiří Svoboda, Dominik Zíma, Dominik Paula, Lukáš Blecha, Jakub Hovorka.

Od začátku zápasu jsme se snažili rychle soupeři odebírat míče a musím říci, že se to klukům dařilo na výbornou.

Pochvalu zaslouží všichni za obrovskou snahu a zaujetí do hry.

Těší mě, že bylo při hře vidět to co jsem chtěl aby kluci dělali a tím jsme soupeře přehrávali.

O výsledek mi nešlo i když jsme soupeře z Velimi o dost přestříleli.

Doufám, že k dalším zápasům přistoupíme minimálně stejně jako k tomu dnešnímu.

J.B.

20.2.2016 Přátelské utkání v Pečkách

V sobotu po obědě jsme zavítali na přátelské utkání do haly v Pečkách.

Tohoto zápasu jsem se zůčastnili v hojném počtu celkem 15 hráčů.

Někteří kluci hráli zápas ůplně poprvé v životě. Natěšení na zápas bylo vidět už ve čtvrtek na tréninku.

V zápase jsme střídali všechny hráče aby si všichni zahráli, hráli jsme 3 x 20 min.

Na někteřích klucích už je znát, že začínají chápat jak a kde se na hřišti pohybovat.

Zápas jsme vyhráli 6:4 ale o výsledek vůbec nešlo, hlavně že jsme si všichni dobře zahráli.

J.B.

 

23.1.2016 Jsme se zůčastnili velice silně obsazeného turnaje ve Vlašimi.

Složení : FK Kolín, Vlašim, Benešov, Votice, Táborsko, Slavia Praha

Byl to náš teprve druhý turnaj i přesto jsme hráli vyrovnané zápasy se všemi soupeři.

Nakonec jsme skončili na 5 místě ale určitě jsme ostudu neudělali.

Pevně věřím, že už brzy z nějakého turnaje přivezeme zlaté medaile.

J.B.