28.10.2023, ČDŽ: TJ Svitavy - SK Sparta Kolín         4:8

Sestava: Kožíšek, Přibyl, Blecha, Břichnáč, Buchar, Dankanych, Filip, Hošek, Chlumský, Kopecký, Lovětínský, Skořepa, Šitych, Tuláček.

TJ Svitavy - SK Sparta Kolín     2:4 (Blecha 2x, Hošek 2x)
TJ Svitavy - SK Sparta Kolín     0:4 (Hošek 2x, Chlumský, 1x vl.)
TJ Svitavy - SK Sparta Kolín     2:0

Zápas se čtvrtým týmem divize žáků sliboval tuhý boj a také se tak stalo. Domácí na nás nastoupili ve velkém stylu a dokonce vedli 2:1. Jejich urostlí a velmi rychlí hráči nám dělali problémy hlavně výjezdy po levé straně hřiště, kde kluci s vypětím všech sil jejich snažení eliminovali. Po chladnějším začátku se naše hra výrazně začala zlepšovat. Druhou třetinu si dovoluji označit za vynikající. Krásné kombinační akce, skvělá rozehrávka, rychlý přechod brankař- obránce- záložník- útočník a to i na velmi těžkém terénu a při malém hřišti, to vše nám dělalo radost. Krásné góly Hóši a fantazie v podání Chlůmy, kdy na malém prostoru v pokutovém území vymíchal čtyři hráče a chytře zakončil. Soupeř hlavně v poslední třetině začal hrát pouze na dlouhé míče a výrazně přitvrdil a utkání se stalo zbytečně vypjatým a fotbalová krása byla fuč. Komentář z poza zábradlí, že jsme "ufňukánci" nebyla na místě. Osobně nesnáším simulování a plakání, ale musím se našich kluků zastat, protože ty fauly byly vždy na nechráněné místo, byly opravdu nevybíravé a prostě to muselo bolet. I přes nepovedenou poslední třicetiminutovku chválíme celý tým za poctivě odpracovaný zápas. HP